chat odaları
mynet chat odası

Mobil Karadeniz Sohbet


Mobil Karadeniz Sohbet

Mobil Sohbet

Mobil chat ve mobil sohbetlerin olduğu chat sitesiyiz.“Hey gidi Karadeniz, doldi da taşamadi. Etmeyelum sevdaluk, edenler yaşamadi”. Derin sevdaların var Karadeniz. Sevip de kavuşamayanların, kara sevdalıların. Karadeniz anlatılır mı ki? Anlatacağız kalemimiz yazdığınca naçizane. Yaşamak lazım seni biliyorum, yaylalarına çıkmak lazım, serin sularından içmek, yemyeşil ormanlarında ciğerlerimize tertemiz havayı çekmek lazım. Kavuşamayan sevdalılarına inat, yeşille mavinin muhteşem kavuşmasını izlemek lazım. Hayran olmamak mümkün mü sana Karadeniz? Hırçın ve asi Karadeniz. Senin gibi hırçın, Kuzey’in oğulları ve kızları. Fedakar ve çalışkan kadınları. Dünyaca ünlü çayı ve fındığı. Puslu havaları. Her gölgesine gittim de şu güzel ülkemin, bir tek sana gelemedim be Karadeniz. Çok büyük bir kayıp benim için biliyorum ama elbet bir gün diyorum, elbet bir gün. Küçük, şirin koylarından, başı dik dağlarına, uçsuz bucaksız yeşilliklerinden, dalgalı, öfkeli, serin denizinle elbet bir gün gelip yerinde buluşacağız. O çok sevdiğim muhlamanla damak lezzetim elbet bir gün gelip yerinde buluşacak. Mısır ekmeğini mi anlatayım, çıtır çıtır hamsilerini mi? Sahi, hamsiden kaç çeşit yemek yapabiliyorsunuz? Ya mısır unundan? Hele o yeşil fasulye turşunuz yok mu? “Türk” deyince akla gelen şeylerden ilki çay, “çay” deyince de tabii ki Karadeniz. Mobil Sohbet ve Mobil Chat yapmak üzere sizleri www.sohbethane.net adresine bekliyoruz.

Mobil Sohbet Odaları

Sohbet ve chat yapılan mobil chat sitesiyiz. Uğruna savaşlar yapılan, doğal limanlarıyla, ticaret yollarıyla her zaman çok değerli olmuş Karadeniz. Fatih’in, her limanını fethedip “Türk Gölü” haline getirdiği Karadeniz. Sana değer mi? Elbette değer. Türkülerinle, kemençenle, horonunla eşsiz bir kültürün sahibisin. Her şehrin ayrı güzel, her şehrin ayrı bir hazine. İnsanların da senin gibi hırçın mı? Bence öyle, yani sanki ;). İnatçı uşaklar. Gelip seni göremedim ama çok uşağınla tanıştım. Yine de bilirim ki; havanı solumadan seni anlamak zor. Türkiye’min bir çok şehri gibi sen de medeniyetler beşiğisin. Nice millete yurtluk etmişsin ama kimselere bırakmadık seni. Ruslar’ın gözdesi, sıcak deniz. Sensiz Türkiye olmaz, Türkiye sensiz olmaz. Sen olmasan ATA’m 19 Mayıs 1919’da nereden çıkacaktı Anadolu’ya? Biz şimdi, “bir daha gel, gel Samsun’dan, sarı saçlım mavi gözlüm” şarkısını söyleyemeyecektik. Nasıl güzel bir şarkıdır o, her dinlediğimde beni ağlatan. Ah be Ata’m, keşke yine çıkıp gelsen Samsun’dan. Uyanıp baksan bizim hallara. Kurtuluş mücadelemizin başladığı yersin sen Karadeniz. Belki de senin asiliğinle yola çıktığı için yedi düvele meydan okudu bu millet, kafa tuttuk tüm cihana.

Mobil Sohbet Sitesi

Radyo sohbetlerin ve chatlerin olduğu mobil sohbet sitesiyiz. Kıymetlisin Karadeniz hem de çok! Sensiz Türkiye olmaz, Türkiye sensiz olmaz. Sohbethane.net de sizsiz olmaz Kuzey’in asi, mert, hırçın, inatçı, başı dik gençleri. Biz size RadyoTiryaki’de Karadeniz türküleri de çalarız hem. Gelin da, hemşehriniz çok bizim ailede. Seviyoruz biz sizi, inanın siz de bizi çok seveceksiniz. Laf aramızda hemşehrileriniz bizi çok seviyor çünkü. Sohbethane.net onların ikinci evi, gelin sizin de eviniz olsun. Hem Karadeniz’i anlatırsınız. Bana yeşil fasulye turşusunun tarifi lazım. İnternette olduğunu biliyorum ama ben sizden öğrenmek istiyorum. Vardır mutlaka bir püf noktası ;). Hadi bekliyorum, istikamet; sohbethane.net. Tıkla, tıkla hadi. Hadi da!…

Gününüz hep aydın, geceleriniz keyifle kalsın. Kalbiniz sohbethane.net ile atsın.

Bahar’dan Sevgilerle…

Mobil Karadeniz Sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.