chat odaları
mynet chat odası

Mobil Marmara Sohbet


Mobil Marmara Sohbet

MARMARA SOHBET

En keyifli sohbetlerin edildiği chat ve sohbet sitesiyiz. Mutlu yıllaaaarrr Marmara, iyi seneleriniz olsun inşallah! Tek tek tüm illerine yazmak istiyordum şu an, baktım olacak gibi değil, genel olarak Marmara sohbet yazayım dedim ben de. Çünkü hepinizin gelmesini istiyorum, hepinizi davet etmek istiyorum ama tek tek yazınca zaman kaybı oluyor. Bursa da gelsin, Çanakkale de gelsin mesela. Bolu da, İstanbul zaten gelsin, Trakya zaten bizim ;). İşte ne bileyim Balıkesir, Kocaeli falan. Hepiniz gelin işte, herkes gelsin. Biraz tembellik gibi oldu sanki, inanın ki değil, şöyle ki; Bursa’yı davet etsem, Kocaeli’nin boynu bükük kalır sanki, Çanakkale’yi davet etsem, Bolu gelmeyecekmiş gibi hissediyorum. O yüzden tüm Marmara gelsin. Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimiz de bizimle birlikte. Avrupa’nın bir çok yerinden ziyaretçimiz var, beynelmilel bir siteyiz demiştim ben size. Dışarıda buz gibi bir hava var, dolayısıyla evden işe, işten eve geçiyor hayat benim gibi ofis canlıları için. Kendime bisküvi almak için bile dışarı çıkmaya korkuyorum. Hem de genel olarak bisküviyle beslenen biriyim ben, düşünün yani. Onda bile nostalji yapıyorum, Haylayf alıyorum mesela, bilen bilir; 90’lı yılların bisküvisi. Bir de Taç Kraker vardı o dönem, birkaç yıl önce markette görünce koliyle almıştım bir daha bulamazsam diye. Bir de Cino vardı, en sevdiğim çikolata idi çocukken, hâlâ da çok severim de internetten alabiliyorum ancak. Her yerde bulunmuyor ne yazık ki. Bundan iki yıl önce belki de üç, hatırlamıyorum, bir arkadaşım her çeşidinden birer koli almış benim için, iş yerime kargo geldi, açıp da Cinoları görünce dünyanın en mutlu insanı olduğuma eminim o an. Pırlanta alsa bu kadar mutlu edemezdi beni. Eski tadı yoktu ama sanki ya da benim eski tadım yok belki de, kim bilir?

NOSTALJİ SOHBET

En eğlenceli muhabbetlerin yapıldığı sohbet sitesiyiz. Sıradaki nostalji basamağım; Cin Ali serisi. Çok istiyorum onları ya. İlkokulda iken okumadığım tek bir kitabı kalmamıştır muhtemelen. Okuma yarışları yapardı öğretmenimiz, her yarışta birinci olurdum ve kitabı kapardım. Okumayı öğrendiğimden beri çok seviyorum. O hikaye kitaplarını okuyup hayallere dalardım hep ama hep. Hâlâ da öyleyim. Kitap okumak benim için bir yaşam biçimi. Kitap okumaktan daha çok sevdiğim başka bir aktivite yok. İyi ki kitaplar var, yoksa nasıl uzaklaşacaktım bu yorucu ve bunaltıcı, keşmekeş hayattan? Nasıl dinlenecek, nasıl gezecektim dünyayı? Kitap okumayı sevmeyenleri bir türlü anlayamadım. Gerçi onlar da sevenleri anlayamıyor, karşılıklı anlaşamıyoruz. Keşke imkanım olsa da ömrümü kitap okuyarak ve kahve içerek geçirebilsem. Aylarca evden hiç çıkmayıp, kahve içip, kitap okuyarak yaşamışlığım var. İstisnasız aylarca kitap okumuştum. Güzel günlerdi. O zaman güzel değildi ama şimdi güzel geliyor. Bir insan neden aylarca evden çıkmaz ki? Kuvvetle muhtemel depresyondadır ve ben de tabii ki depresyondaydım. O dönem kıymetini bilememişim işte, şimdi düşününce gerçekten çok güzelmiş. Bomboş, amaçsız bir hayat, gece uyumak için sebep yok, sabah da uyanmak için. Hep dediğim gibi “ânı yaşayın”! Tadını çıkara çıkara yaşayın. İyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla, doğrusuyla yanlışıyla hayat güzel, hayat şu an güzel.

EN GÜZEL SOHBET

En güzel sohbetlerin edildiği, ücretsiz girişlerin yapıldığı sohbet sitesiyiz. O yüzden şu an kalkın gelin hadi! Nereye mi? İstikamet; sohbethane.net. Gelin, sohbet edelim, ânın tadını birlikte çıkaralım. Boş zamanlarınızın bir kısmını bize ayırın. Kitap canavarı olan ben bile, boş vakitlerimin hatrı sayılır kısmını sohbethane.net ‘de geçiriyorum. Ama geceler benim, geceler kitap okuma keyfim için ayrılmış zaman dilimim. Geceleri sohbet daha güzelmiş diyorlar. Benim için hep aynı, pek bir farkı yok yani bana göre. Genelde oyun odasında soru çözdüğüm için bir değişiklik göremiyor olabilirim. Ne yapsın oyun botu, ben kanala girince havai fişek falan mı patlatsın yani ne yapsın ha? İyi olurdu gerçi, düşünsenize ben kanala girince her yer rengarenk oluyor falan böyle, şaşaalı bir giriş :). Tabii ki gece de aynı olacak yahu, sorular akıyor, cevap yazıyorsun, puan alıyorsun işte, ya ne olacaadı? RadyoTiryaki’de çeşit çeşit dj oluyor ama bakın, onlar değişiyor sık sık. Hepsi de gayet profesyonel ve kaliteli. Keyifli yayın yapıyorlar arkadaş, yayın yapasım geliyor valla. Öyle keyif alıyor ve bunu o kadar güzel yansıtıyorlar dinleyicilerine. Büyüyünce ben de dj olucammm :p

Tüm Marmaraaaaa, sohbethane.net ‘de buluşuyoruz haydiiiiii!

Gününüz hep aydın, geceleriniz keyifli kalsın. Kalbiniz sohbethane.net ile atsın.

Bahar’dan Sevgilerle…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir