chat odaları
mynet chat odası

Sanal Dünya


Sanal Dünya

İçindekiler ;

SANAL GERÇEKLİK

Sanal alemin en tercih edilen chat, sohbet ve muhabbet sitesiyiz. Nasıl sıkıcı bir gün bu böyle ya… Aslında günün suçu yok, benim canım sıkılıyor. Hayattaki belirsizlikler yoruyor, yıpratıyor. Öyle hale getiriyor ki; yalnızlığımdan şikayet eder oldum –ki ben yalnızlığımı çok severim- Hatta o kadar severim ki; bozulacak diye ödüm kopar. E şimdi ne oldu da böyle oldu? Yoruldum işte! Bazen oluyor böyle her şeyi bırakıp gitme isteği. Sizde de oluyor biliyorum hiç inkar etmeyin şimdi. Herkeste olur çünkü bu duygu zaman zaman. Haydaaa, yazarken bir taraftan da kanala bakayım dedim de, neler var şu sanalda neler? Bende garip bir huy var; herkesin her söylediğine inanıyorum. Kimsenin yalan söyleyebilme ihtimalini düşünmüyorum, aklımdan bile geçirmiyorum. Kim ne diyorsa benim için doğru odur. Neden yalan söylesin ki bir insan durduk yere? Hem de sanalda, hem de hiç tanımadığı insanlara, değil mi? Gerçi olmak isteyip de olamadığı kişiliği yansıtanlar da var. Öyleymiş gibi davrananlar. Şimdi kanala bakınca ağlayan birini gördüm, emojilerle ağlıyor yani, yoksa nerede göreyim canım. 18 yaşında imiş, annesi babası onu terk etmiş güya. Yazıyor da yazıyor. Belki de doğrudur tabii, bilemiyorum ki doğru mu yanlış mı? Duygu sömürüsü mü değil mi? Hayır da bir insan hiç tanımadığı insanlara neden duygu sömürüsü yapsın? Hoffff kafamda deli sorular, bu nasıl iş ayh? Bilemiyoruz ki, insanlar çeşit çeşit, değişik değişik.

MEDYANIN GÜCÜ

Hayat akarken, her an canlı sohbet ortamını bulabileceğiniz chat sitesiyiz. “Sanal işte” deyip de geçemiyorum, geçemiyorsunuz. Ortamın sanal olması, insanların da sanal olmasını gerektirmiyor ama kimse gerçeği yansıtmıyor sanırım. “Kimse” demeyelim haksızlık olur belki ancak genel olarak insanlar maske takıyor, rol yapıyor. Farklı bir dünyaları var, hayatları var burada. Harbiden böyle bu. Bir real hayatları var bir de sanal olanı. Bir real sevgilileri var bir de sanal olanı ahahaha şaka şaka. Herkes kendinden sorumlu, öyleyse de değilse de bana ne, bize ne. Üç maymunu oynamayı tercih ederim her zaman. Doğrusu da bu değil mi? Doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar, ben artık onuncu köydeyim ve hiçbir yere de gitmem, buradan ayrılmam. Al işte, televizyonu açayım dedim karşıma çıkan olaya bakın; evliyken başka birini sevmiş, “evlilik vaadiyle kandırıldım” diye bir de canlı yayına çıkmış. Buyur burdan yak! Gözünü seveyim senin asil yalnızlığım! Sakın beni bırakma e mi :))) Kandıran tipi de görseniz tövbeler olsun. Şimdi de pişmanmış. Oh olsun sana! diyemiyorum yine de, demeyeceğim. Beşeriz, şaşarız. Kimsenin ne yaşadığını bilmeden yargılamak da bize düşmez elbette. Dedikodu mu yaptım ben şimdi? Ya yok, ne dedikodusu, kadın canlı yayında anlatıyor işte, ben de size anlatıyorum hepsi bu. Bilgi aktarımı yani. İnsanlık ölmüş vesselam. Görüşmek üzere dostlar, ben şu programı bi iyice izleyeyim 😛

Gününüz hep aydın, geceleriniz keyifli kalsın. Kalbiniz sohbethane.net ile atsın.

Bahar’dan Sevgilerle…

1 Yorum

  1. She

    22 Şubat 2020 at 00:14

    Adi üstünde sohbethane doyumsuz sohbetin tek adresi.sicak dostluklar arkadaşliklar hepsine dair ne varsa burda.kaliteli sohbet ortami yonetim kadrosu ile sohbetin tek adresi.sizleride bekleriz;)

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir