chat odaları
mynet chat odası

WhatsApp iPhone için Sınır Getiriyor


WhatsApp iPhone için Sınır Getiriyor

WhatsApp dan iphone sınırı, iPhone’lara sınır geliyor, iPhone’lara whatsApp mesaj sınırı, WhatsApp dan iPhone mesaşlaşma sınırı..

Son aylarda yalan haberle en fazla uğraşan ve maruz kalan platformların başında Facebook yer alıyor. Benzer durum Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp’ta da geçerli. Facebook kendi içinde önlemler alırken benzer bir durum yaşanan WhatsApp için de düğmeye basıldı.

Uygulamanın iOS sürümüne gelen yeni bir güncelleme ile mesajları yönlendirmeye sınır getirildi. Yani bir kullanıcı aynı mesajı istediği kadar kişiye yönlendiremeyecek. iPhone sahiplerinin etkileneceği bu kısıtlamada aynı mesaj en fazla 5 kişiye yönlendirilebilecek. Bu rakamın üzerinde kişiye gönderim yapılamayacak.

Konuyla ilgili açıklama geçtiğimiz günlerde yapılmıştı ve bu yeni özellik gelen güncelleme ile kullanıma sunulmuş oldu. Bugünden itibaren kullanıcılar bir mesajı aynı anda en fazla 5 kişiye iletebilecek. Ayrıca paylaşılan medyaların yanında görünen hızlı ileri düğmesi de kaldırıldı.

WhatsApp mesaj yönlendirmeye sınır getiriyor

Sınırlandırmanın sebebi ile ilgili resmi bir açıklama olmasa da geçtiğimiz aylarda Hindistan’da yaşanan ve WhatsApp üzerinden yayılan yalan haberlerin tetiklediği linç girişimlerinin etkili olduğu düşünülüyor. Şimdilik sadece iOS kullanıcılarına mesaj paylaşma limiti geldi. Önümüzdeki günlerde bu limitin Android kullanıcılarına da gelmesi bekleniyor.

Ancak hatırlatmakta fayda var: WhatsApp üzerinden bir mesajı aynı anda en fazla 20 kişi ile paylaşabiliyordunuz. Artık bu limit aynı anda 5 kişi olarak değiştirilmiş oldu. Elbette farklı yöntemlerle bu limiti aşabilirsiniz. Ancak bu zaman alacağı için kullanıcıları caydıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir